Baterie kuchenne

Baterie kuchenne – jak wybrać odpowiednią?

W każdej kuchni potrzebna jest oczywiście bateria nad zlewozmywakiem. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, dzięki czemu nie ma problemu z jej dopasowaniem do swoich oczekiwań i aranżacji wnętrza. Jest kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej. Znaczenie ma sposób montażu, rozmiar, wygoda użytkowania, materiał wykonania, wysokość. Na zakupie baterii nie warto nadmiernie oszczędzać. Lepiej wybrać produkt wysokiej jakości, który posłuży przez długi czas.

Jakie są dostępne baterie kuchenne?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów baterii kuchennych. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze sposób montażu. Baterie mogą być naścienne, czyli bezpośrednio podłączone do instalacji wodnej. Będzie to odpowiednie rozwiązanie w przypadku niewykończonego pomieszczenia. Trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia bardziej innowacyjnych działań montażowych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej będzie zainstalować baterię stojącą. Jest to uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki, niezależnie od wystroju. Bateria stojąca jest świetną opcją do kuchni nowoczesnej i tradycyjnej. Można zainstalować ją w otworze w blacie przy zlewie lub na obrzeżach zlewozmywaka.

Istotną kwestią przy zakupie baterii kuchennej jest także wygoda użytkowania. Jeśli komuś zależy na szybkim wyregulowaniu temperatury i strumienia wody, to warto wybrać model jednouchwytowy. Baterie dwuuchwytowe mają dwa niezależne od siebie pokrętła. Jednym odkręca się zimną wodę, a drugie pokrętło jest przypisane wodzie ciepłej. Minusem tego rozwiązania będzie bardziej problematyczne ustawienie optymalnej temperatury wody. Generuje to też wyższe koszty związane ze zwiększonym zużyciem wody. Za pomocą pokrętła reguluje się też intensywność strumienia wody.

W tym dziale  Sekrety projektowania opakowań kosmetyków hotelowych

Na jaką zdecydować się baterię kuchenną?

Podczas kupowania baterii kuchennej znaczenie ma wylewka, a dokładniej kształt. Trzeba ją dopasować do typu zamontowanego zlewozmywaka i jego kształtu. W sprzedaży dostępne są baterie do kuchni z wylewkami klasycznymi, w kształcie litery f, z wylewką u- kształtną, modele z wylewką wyciąganą lub obrotową. Kolejną kwestią będzie materiał, z którego została wykonana bateria kuchenna. Należy mieć na uwadze jakość, która wpływa na walory użytkowe i estetyczne. Baterie kuchenne powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie środków chemicznych i wilgoci.

Bardzo ładnie prezentują się baterie chromowane na wysoki połysk. Dostępne są także modele dekoracyjne, przykładowo satynowe, pozłacane, patynowe. W nowoczesne wnętrzach idealnie sprawdza się granitowa bateria, bardzo wytrzymała. Można także zdecydować się na model ceramiczny, czyli o wysokiej trwałości, niepodatny na uszkodzenia mechaniczne. Trzeba jednak liczyć się z wysoką ceną. Baterie kuchenne mogą mieć też dodatkowe funkcje typu termostat, oświetlenie, filtry do wody, dozowniki na detergenty. Oczywiście za takie udogodnienia trzeba sporo zapłacić. Baterie mogą być bezdotykowe, czyli uruchamiane automatycznie, wyposażone w podgrzewacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *