ciastka

Ciastka – szybka przekąska dla niezapowiedzianych gości

Jak wiadomo, ludzie kochają słodycze. Warto dowiedzieć się, które z nich można wykonać samodzielnie i jakie właściwości ma ich spożywanie.

Ciastka – podstawy wiedzy

Ludzie uwielbiają słodycze, więc od zarania dziejów starano się wymyślić ciekawy sposób na stworzenie ciastek oraz innych słodyczy. Na początku istnienia pierwszych kuchni, używano przede wszystkim słodkich naturalnych dodatków takich jak daktyle, figi oraz miód. Bardzo często źródłem słodkości w ciastkach lub innych tego typu wypiekach były słodkie owoce. Oczywiste jest to, że ciastka i ciasteczka zaczęto wypiekać dopiero, wtedy gdy ludzkość opanowała wzniecanie ognia. Jak wiadomo, nie da się upiec ciastek bez odpowiedniej temperatury. Za ciekawostkę można uznać fakt, iż ciastka były ofiarą dla bóstw w zamierzchłych czasach. Co więcej, ciastka mogły być również obiektem wykorzystywanym w magii.

Kiedyś ciastka były dostępne tylko dla bogatych rodów, obecnie każdego stać na ciasteczka, ponieważ dostępne są one w bardzo niskich cenach. Co ważne, w naszej kulturze ciastka znane są od ponad dwóch tysięcy lat, ponieważ już pierwsze z nich znano w Rzymie. Około trzystu lat przed narodzinami Chrystusa, jedzono bardzo twarde, płaskie i suche placki, które były doskonałe do długoterminowego przechowywania. Niska zawartość wody sprawiała, że nie psuły się one, lecz wiązało się to z tym, że jedzenie ich bez zamaczania było niemożliwe.

W tym dziale  Nie pozbywaj się miąższu z soków

Ciastka – jedzenie znane od wieków

Ciastka były obecne na stołach, wieki przed tym, jak w Europie pojawiły się kawa i herbata. Co robili pierwsi fani ciastek w Europie? Rzymianie byli fanami papki rozrobione z mąki i wody. Warto nadmienić, że z uwagi na to, że ciastka takie były bardzo twarde, należało je zamaczać w winie lub mleku. Dodawano również miód i jajka. Co ciekawe Grecy potrafili piec ciasta bardziej złożone, w tym nawet serniki, które powstawały na bazie sera i miodu. Ciastka od zawsze miały oznaczać pozytywne emocje i dobre chęci. Miały one poniekąd przyciągać dobry los i zapewniać dostatek osobom, które je jadły lub zostały nimi obdarowane. Obecnie ciastka można kupić w każdym sklepie, ponieważ ludzie uwielbiają je jeść i każdego stać na mniejszą lub większą paczkę.

Jeśli chce się zrobić niespodziankę swojej bliskiej osobie, to warto upiec jej ciastka. Przepisy na te słodycze dostępne są w sieci. Nawet osoby, które nie mają umiejętności kulinarnych, mogą sobie pozwolić na upieczenie ciastek samodzielnie. Co ważne ciastka są bardzo bogate w cukry, przez co nie zaleca się spożywania ich codziennie. Cukier tuczy i źle wpływa na zdrowie zębów. Z tego też powodu w sieci znaleźć można wiele ciekawych przepisów na ciastka, które tworzy się bez dodatku niezdrowego cukru. Jako źródło słodyczy należy wykorzystać daktyle lub miód, które dodatkowo wzbogacą ciastka nietypowym smakiem. Nadmierne spożywanie słodyczy może przynieść bardzo negatywne konsekwencje, w tym również zachorowanie na cukrzycę.

W tym dziale  Zamawianie wędlin i mięsa przez internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *