Eleganckie widelce

Eleganckie widelce w domu

Akcesoria typowo kuchenne służą w domach przez wiele lat, a nierzadko bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę. Pamiątkowe sztućce są przede wszystkim wspaniałą ozdobą, ale te dobrej jakości z powodzeniem można wykorzystywać na co dzień.

Sztućce do codziennego użytku i do zadań specjalnych

Wśród marek sztućców znaleźć można producentów, którzy sztućce produkują już od kilkudziesięciu lub nawet kilkuset lat. Sygnowane przez nich sztućce, które można znaleźć w domach również liczą sobie dziesiątki lat, a mimo wszystko wciąż prezentują się bardzo dobrze. Co jest sekretem ich doskonałego wyglądu? Przede wszystkim materiał. Dobrej jakości sztućce wykonywane są ze świetnej jakości stali nierdzewnej, niegdyś popularne były też sztućce z domieszką srebra czy nawet złota. Te najbardziej eleganckie sztućce posiadają też często piękne, ozdobne grawerunki umieszczane na trzonkach widelców, noży i łyżeczek.

Z pewnością nie należy bać się używania drogich sztućców na co dzień. Są niewątpliwie piękne, ale też zaskakująco wytrzymałe. Jeśli odpowiednio się o nie zadba, będą długo służyć i niezmienne zachwycać swoim niebywałym urokiem. W domu warto mieć duży zestaw dobrej jakości sztućców do obiadów i deserów, ale z czasem dobrze jest też docenić dodatkowe elementy bogatszych zestawów, które coraz częściej spotkać można też na restauracyjnych stołach. Jeśli do swojej kuchni wprowadza się bardziej egzotyczne dania, warto pomyśleć o zakupie dodatkowych widelców do ryb, owoców morza albo przystawek.

W tym dziale  Idealny prezent dla babci – cukiernica

Sztućce dla wszystkich domowników

W zależności od upodobań, do domu można wybrać widelce klasyczne albo nowoczesne. Ozdobne lub minimalistyczne. Efektownie prezentują się sztućce w stylu retro – oryginalne albo wzorowane na stylu staroangielskim, romańskim lub hanowerskim. Nawet jednak tym najpiękniejszym sztućcom można nadać bardziej indywidualny rys. W jaki sposób? Wystarczy zdecydować się na dodatkowe grawerunki. Czasami na widelcach, łyżkach i nożach zamieszcza się inicjały właścicieli, można też starannie wygrawerować na nich datę, albo nazwę miejsca. Na taką wyjątkową ozdobę decydują się często właściciele ekskluzywnych restauracji, ale tak oznaczone sztućce mogą być też wspaniałą, rodzinną pamiątką.

Jak zadbać o widelce?

Niezależnie jakie sztućce się posiada w domu, warto o nie możliwie najlepiej zadbać, by zawsze wyglądały doskonale. Niestety, jak sugeruje nazwa, sztućce ze stali nierdzewnej wcale nie są odporne na działanie rdzy. One również z czasem ciemnieją, jeśli tylko nie są odpowiednio czyszczone. O najlepszy preparat do czyszczenia sztućców warto zapytać już przy okazji zakupu. Można też zawsze sprawdzić zalecenia producenta lub poszukać wskazówek na popularnych forach tematycznych. Drogie i wykonane z dobrej jakości materiałów sztućce wbrew pozorom wcale nie wymagają tak dużej uwagi. Producenci przekonują, że z powodzeniem można myć je także w zmywarkach. Mimo wszystko dobrze jest zaopatrzyć się w miękką ściereczkę czy delikatny płyn, który w razie potrzeby rozjaśni sztućce i przywróci im dawny blask.

W tym dziale  Rodzaje lakierów akrylowych

Duży wybór widelców znajdziesz na http://www.sztucce.hefra.pl/pl/c/Widelce/1268