jak spedzic sylwestra

Gdzie jechać na wymarzonego sylwestra

Sylwester to wyjątkowa noc w roku – w czasie zabawy żegna się Stary Rok i świętuje nadejście kolejnego, Nowego Roku. Każdy pragnie ten dzień spędzić w ciekawy sposób, w gronie najbliższych lub przyjaciół. Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy na imprezy sylwestrowe. Gdzie zatem jechać, by zabawa sylwestrowa na długo zapadła w pamięci? Oto kilka ciekawych propozycji.

Jakie miejsce w Polsce wybrać na obchodzenie Sylwestra?

Sylwester w górach czy nad morzem? A może zabawa do białego rana na terenie zabytkowego zamku czy pałacyku szlacheckiego? Wszystko jest możliwe. Obecnie coraz więcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a nawet gospodarstw agroturystycznych przygotowuje specjalne pakiety pozwalające spędzić Sylwestra w wyjątkowy sposób. Bardzo popularne są zarówno pakiety obejmujące samego Sylwestra, jak i również Święta Bożego Narodzenia. Tego typu oferty z reguły najczęściej dostępne są w ośrodkach położonych w górach lub nad morzem, gdyż jest to nie lada atrakcja dla wielu osób.

Spędzenie nocy sylwestrowej w innym mieście to także okazja do poznania nowych, interesujących osób. W Polsce dużą popularnością w tym okresie cieszą się szczególnie miejscowości wypoczynkowe, takie jak Zakopane, Szczyrk czy Szklarska Poręba, jednak wiele osób decyduje się także na spędzenie Sylwestra w Trójmieście, Ustce czy nad mazurskimi jeziorami.

W tym dziale  Ile trzeba wydać na dobry rower?

 

Gdzie spędzić Sylwestra za granicą?

Sylwester za granicą to prawdziwa i niezapomniana przygoda. Najczęściej decydują się na takie rozwiązanie młode, zakochane pary, gdyż jest to dobra okazja na uczczenie ważnej rocznicy. Taki wyjazd daje możliwość zaaranżowania romantycznych oświadczyn. Takie osoby chętnie wybierają miasta takie jak Paryż, Wenecja czy Lizbona, które słyną z niesamowitej atmosfery mogącej rozgrzać każdy związek. Nietypowym pomysłem na spędzenie Sylwestra za granicą jest możliwość wyjazdu do egzotycznych krajów np. na wyspy Oceanu Indyjskiego. Jest to szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób, które pragną odpocząć od wiecznego chłodu i wygrzać się na nieskazitelnie czystych plażach z dala od cywilizacji i wielkomiejskiego zgiełku.

Dużą popularnością cieszą się takie miejsca jak Mauritius, Seszele, ale i Zanzibar czy Sri Lanka. Wśród innych egzotycznych krajów chętnie wybieranych na zimowe wypady połączone z fetowaniem Sylwestra wymienić należy także Tajlandię, Indonezję i Wietnam.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę spędzenia Sylwestra za granicą?

Dla wielu osób głównym wyznacznikiem dla wyboru oferty wyjazdu sylwestrowego będzie cena. Jednak, na co powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim jest to, co zawarte jest w tej cenie. Chodzi tutaj głównie o rodzaj wyżywienia, czy będzie to All Inclusive i w jakiej formie, czy będzie trzeba wykupować dodatkowo napoje, w tym alkohole. Warto dopytać także o standard pokojów, czy też doprecyzować takie określenia jak blisko morza, niedaleko największych turystycznych atrakcji. Jest to o tyle ważne, gdyż takie określenia nie są dokładne i zarówno dla nas, jak i osoby przygotowującej ofertę mogą oznaczać zupełnie co innego.

W tym dziale  Nie chcesz czekać na kuriera? Sprawdź jakie masz możliwości