Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

 

Pokój dla dziewczynki to wyzwanie. Małe królewny lubią być rozpieszczane i otaczane pięknymi przedmiotami i obrazami. Lubią różowy kolor, lubią swoje lalki i misie, lubią gdy mama czyta im książki o księżniczkach i zamkach, lubią zapraszać koleżanki i podawać im herbatę w swojej własnej zastawie.

Własny kąt jest dla dziecka ważny. W swoim pokoju mogą schować się gdy im źle, w spokoju poczytać, snuć fantazje i opowieści. Ważne więc aby ten kawałek domu przeznaczony dla pociechy sprzyjał zabawie, nauce i zachęcał do przebywania w nim. Aby osiągnąć ten efekt ważny jest wybór odpowiednich mebli, zabawek, zasłonek na okno, ale też kolorów farb. To, na jakie odcienie się zdecydujemy w dużej mierze zależeć powinno od gustu i upodobań młodej damy. A dzieci są różne, różne więc są także dziewczynki. Są takie, które lubią spódniczki i warkoczyki. Takie, które wolą wytarte spodnie. Są dziewczynki spokojne, energiczne, pewne siebie i nieśmiałe. Każda jednak zasługuje na swój wymarzony, piękny pokoik

Małe księżniczki

Małe księżniczki lubią się stroić, zapraszać koleżanki na herbatkę, bawić się w namiocie w zamki, opowiadać misiom różne historie. Małe księżniczki lubią też róże i pastele. I choć pokój cały w różu może trochę przerażać to jednak wielość odcieni farb w sklepach pozwala na takie skomponowanie kolorów w pokoju, aby był on przyjazny dla oka. Kolory farb są różne od intensywnych, jaskrawych po stonowane, czy wręcz pudrowe. Można również zestawiać farby o odcieniach intensywnych z tymi stonowanymi, dodać biel, czy odrobinę delikatnej szarości. Z odpowiednio zestawionymi różami na ścianach komponować będą się różowe mebelki czy obrazki. W sklepach są dostępne również kolorowe tapety czy naklejki z postaciami księżniczek z bajek, które dodatkowo nadadzą pokojowi magicznego klimatu.

W tym dziale  Niedoceniany dodatek w domu - patery

Małe buntowniczki

Małe buntowniczki wolą spodnie od spódnicy, chodzą po drzewach, przynoszą do domu siniaki i mają więcej kolegów niż koleżanek. Małe buntowniczki nie będą chciały różowego pokoju. Lepiej będą czuły się w kolorach ziemi, brązach, beżach, czy też odcieniach pomarańczy. Do tego drabinka na ścianie, zielone sznurkowe zasłony w oknach i regał w kształcie drzewa pomogą wyczarować pokój godny małej odkrywczyni świata. Ponadto warto zadbać, aby ściany były odporne na zabrudzenia oraz kreatywnpokój dziecięcyą zabawę pociechy. Świetnie sprawdzą się w tym zadaniu zmywalne farby lateksowe. Na ścianach można również nanieść różne malowidła. W internecie czy sklepach wnętrzarskich znajdziemy wiele wzorów, można również pokusić się o stworzenie własnej historii i stworzenie jej razem z córką. Taka wspólna praca to źródło świetnej zabawy oraz pamiątka na kilka dobrych lat. A na pewno do kolejnego remontu pokoju.

 

Pokój z bratem

A co w sytuacji, gdy dziewczynka dzieli pokój z braciszkiem. Jak sprawić, aby obydwoje czuli się w nim komfortowo? Tu też z pomocą przychodzą kolory farb. Można przecież pokój podzielić na część dziewczynki oraz część chłopczyka i każdą z nich pomalować na kolory, jakie najbardziej lubią pociechy. Wybierając łóżko piętrowe można pomalować górę inaczej i dół inaczej. Można również wybrać fary lateksowe o neutralnych kolorach, jak beże, kremy, czy odcienie żółtego. W pokojach dla rodzeństwa dobrze, gdy mebelki są podwójne, ale jeśli nie ma na to miejsca warto zadbać przynajmniej o to, aby każde z dzieci miało swój kącik, w którym mogłoby odpocząć czy pobyć same w spokoju, jeśli poczuje taką potrzebę.

W tym dziale  Wybór plakatu do sypialni - oto czym kierować się przy wyborze

 

Więcej aspiracji znajdziesz na Dekoral.pl