Nie chcesz czekać na kuriera? Sprawdź jakie masz możliwości

Z raportu firmy Gemius „E-commerce w Polsce 2016” wynika, że kluczowym elementem, które potencjalnie mogłyby najsilniej zmotywować konsumentów do częstszych zakupów online w przyszłości, są niższe koszty dostawy. Stąd też ogromna popularność usługi odbioru w punkcie, czyli dostawy do wybranego miejsca (np. paczka w ruchu).

Usługa odbioru w punkcie

            Coraz częściej kupujemy przez internet – w sklepach on-line, na aukcjach internetowych, czy serwisach ogłoszeniowych. Produkty zakupione przez internet muszą do nas w jakiś sposób dotrzeć. Praktycznie każdy internetowy sprzedawca oferuje opcję wysyłki za pośrednictwem prywatnej firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Wizyty kurierów odbywają się jednak w określonych godzinach, a jeżeli kurier nie zastaje nikogo pod adresem doręczenia, może przesyłkę zwrócić z powrotem do dyspozytorni. I tak bez końca…
Niezbyt miłe doświadczenia większość z nas posiada również z dostarczaniem przesyłek pocztowych. Częstą praktyką jest automatyczne zostawianie przez listonosza awizo w skrzynce, bez uprzedniego podejmowania jakichkolwiek prób dostarczenia przesyłki pod wskazany adres. W rezultacie po paczkę musimy udać się do placówki pocztowej. Usługa odbioru w punkcie oznacza brak czekania na przyjazd kuriera i brak “odstania swojego” na poczcie. To także możliwość śledzenia przesyłki online oraz sms/e-mail potwierdzający gotowość do odbioru. Jakie są wśród tej usługi opcje dostawy?

W tym dziale  Wakacje w Grecji - najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi

 

Punkty partnerskie

Osoby kupujące w sieci są szczególnie zainteresowane samodzielnym odbiorem przesyłek, jeśli punkt odbioru usytuowany jest w ich sąsiedztwie np. po drodze z pracy do mieszkania. Jedną z opcji dostawy do wybranego miejsca jest możliwość odbioru przesyłki kurierskiej w punktach sieci partnerskiej firm kurierskich. Zlokalizowane są one jednak głównie w największych miastach w Polsce. Sieć partnerska obejmuje zazwyczaj stacje benzynowe, sklepy, salony prasowe, czy inne lokalne punkty usługowo-handlowe.

paczka w ruchu

Paczka w ruchu (źródło: globkurier.pl)

Automaty paczkowe

            Nie zawsze chcemy czekać na doręczenie przesyłki przez kuriera. W takich sytuacjach możemy wybrać odbiór w automacie paczkowym. Tego typu skrzynki pocztowe znajdują się już w większości większych miejscowości w Polsce. Ich największą zaletą jest to, że możemy sami paczkę odebrać o dowolnej porze dnia i nocy. Ważne jest również to, że paczki tą drogą docierają bardzo szybko, zazwyczaj przesyłkę w automacie można odebrać już następnego dnia po nadaniu i oczekuje ona na odbiorcę przez 7 dni. Możliwe są jednak opóźnienia dostawy np., gdy w wybranym automacie nie ma wolnego miejsca na nową paczkę i trzeba ją przekierować do najbliższej maszyny z wolną skrytką.

 

Paczka w ruchu

            Ta forma wysyłki charakteryzuje się najszerszą dostępnością – pozwala na odbiór zamówienia nie tylko w dużych miastach, ale i małych miejscowościach i wsiach w całej Polsce – i równocześnie najniższą ceną. To obecnie najtańsza z form dostawy, bez konieczności długiego czekania na kuriera lub w kolejce na poczcie. O tym, że paczka w ruchu jest już gotowa do odbioru, odbiorca dowiaduje się dzięki wiadomości sms lub e-mail. Dociera do niego również instrukcja odbioru przesyłki wraz z niezbędnym kodem PIN.

W tym dziale  Typy kobiecych sylwetek – przegląd