Romantyczna zastawa ślubna

Pomysły na prezent ślubny ze srebra

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, a prezent dla nowożeńców powinien podkreślać tę wyjątkowość. Jeśli młoda para nie stworzyła listy sugerowanych upominków, a koperta z pieniędzmi wydaje nam się zbyt banalna, wybór może być niełatwy. Podpowiedzią mogą być wyroby z srebra – eleganckie i ponadczasowe elementy zastawy stołowej na pewno zostaną docenione przez miłośników pięknych a zarazem praktycznych przedmiotów.

Srebrne sztućce dla młodej pary

Sztućce ze srebra to rewelacyjny pomysł na prezent ślubny. Nie jest prawdą, że wyszły z mody. Należą do ponadczasowych elementów wyposażenia domu, które przydają się zawsze – ozdobią stół podczas rodzinnych uroczystości i uświetnią wyjątkowe chwile w życiu młodego małżeństwa. Odpowiednio czyszczone i przechowywane, wysokiej klasy sztućce będą służyć przez wiele lat wspólnego życia. Z racji wysokiej ceny, komplet srebrnych sztućców to prezent dla osób z kręgu najbliższych. Tańszą alternatywą są równie eleganckie sztućce posrebrzane.

Sztućce ze srebra

Słodkości ze srebrnej cukiernicy

Ozdobna cukiernica ze srebra niczym z królewskiej zastawy to bardzo wyszukany i symboliczny prezent dla młodej pary. Taki przedmiot to wspaniała ozdoba stołu, która sprawdzi się nie tylko podczas uroczystych przyjęć – z pewnością umili także nowożeńcom wspólnej porannej kawy. By spersonalizować upominek, można pokusić się o wykonanie specjalnego graweru w postaci dedykacji lub sentencji, na przykład Miłość sy­cić trze­ba słod­ki­mi słowy. Odrobina luksusu na co dzień dla młodej pary – dlaczego nie?.

W tym dziale  Torebka damska na prezent

Srebrny akcent na serwetce

Ciekawym drobiazgiem, który można podarować z okazji ślubu, są obrączki do serwetek. Obrączki nie tylko pomagają „ujarzmić” serwetki, ale także stanowią niezwykle elegancką ozdobę stołu. Jest to dodatek zapomniany i rzadko używany w polskich domach – częściej spotykamy go w eleganckich restauracjach, dlatego docenią je przede wszystkim osoby wyjątkowo dbające o estetykę swojego otoczenia i lubiące luksus w szykownym wydaniu. Piękne srebrne obrączki podkreślą uroczysty charakter kolacji, wspaniale uzupełniając elegancką aranżacje stołu.

Piękna i praktyczna srebrna patera

Patera to rewelacyjne naczynie do serwowania ciasta i owoców. Wyposażona w ozdobną nóżkę, nie tylko eksponuje ułożoną na niej smakowitą kompozycję, ale także w praktyczny sposób oszczędza miejsce na stole. Srebrne patery to prawdziwie luksusowy gadżet do domu – znakomicie sprawdzają się jako ekskluzywny prezent ślubny.

Album ze srebrnymi elementami

Idealnym prezentem eksponującym urok szlachetnego kruszcu jest solidnie wykonany album na zdjęcia ślubne w oprawie ze skóry i srebra. Najważniejszym elementem zdobniczym jest w tym przypadku srebrna tabliczka, na której wygrawerujemy życzenia dla młodej pary. Taki upominek będzie cieszył małżonków przez długie lata, przypominając o jednym z najpiękniejszych dni w ich wspólnym życiu.

Elegancki album ze zdjęciami

A może srebrna ikona?

Jeśli para bierze ślub kościelny, możemy domyślać się, że względny religijne nie są im obojętne. Bardzo oryginalnym i nietuzinkowym prezentem dla takiej pary może okazać się srebrna ikona przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus albo Świętą Rodzinę. Wygrawerowany w srebrze święty wizerunek będzie symbolem błogosławieństwa dla pary młodej i ich przyszłych dzieci, znajdując honorowe miejsce w domu.

W tym dziale  Idealny prezent dla babci – cukiernica

Bardzo popularne przed wojną srebro znów wraca do łask w postaci elementów dekoracyjnych zdobiących wnętrza mieszkań. Wyroby ze srebra są nie tylko piękne, ale też trwałe – takie, jakie powinno być idealne małżeństwo. To prezent, który będzie cieszył obdarowanych przez długie lata, zyskując z czasem status rodowych pamiątek – trudno o bardziej znaczący i pełen symboliki podarunek ślubny.