Portfel męski dla kierowcy

Portfel to nie tylko miejsce do przechowywania pieniędzy. Specjalny portfel dla kierowcy powinien posiadać też inne funkcje. Portfele te, są w stanie spełnić oczekiwania każdego eleganckiego kierowcy. Posiadają miejsce nie tylko na pieniądze, ale też na karty kredytowe, dokumenty osobiste, jak i samochodowe. Zawierają specjalne kieszenie na prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dokumenty ubezpieczeniowe, co znacznie ułatwia sprawę w razie kontroli. Dużo szybciej i łatwiej jest je wtedy znaleźć, nie rzadko w stresie, a jak wiadomo, stres jest najgorszym wrogiem w nagłej sytuacji. Są wytrzymałe, a zarazem funkcjonalne. Łatwo zmieścić je w kieszeni kurtki, marynarki czy spodni. Taki portfel nie tylko jest wygodny w użytkowaniu, ale również jest świetnym dodatkiem do męskiej garderoby.

Ewolucja płatności ma bardzo duży wpływ na galanterię skórzaną. Kiedyś najważniejsze w zawartości portfela było miejsce na banknoty i monety. Dziś, konieczna jest duża liczba przegródek na karty kredytowe, dowód osobisty, czy legitymacje, karty lojalnościowe, karty na siłownie, do biblioteki czy te multisport.  Jest wiele dokumentów w tym formacie, więc potrzeba posiadania większej ilości przegródek w portfelu wciąż wzrasta. Przeważnie jest to od 4 do 20. Przeciętny użytkownik potrzebuje takich miejsc około 8.

Co dla kierowców?

Ciekawym i bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodatkowa wkładka do portfela dla kierowców. Warto zadbać, by było tam dostatecznie dużo miejsca na dokumenty. Kieszeń w portfelu na zamek jest idealnym miejscem na tzw. skrytkę, by móc tam wtedy schować jakieś intymne przedmioty. Kiedy prowadzi się jeszcze biznes, warto zwrócić uwagę, czy w portfelu znajdują się specjalnie kieszenie na wizytówki. Czasem zdarza się, że trzeba zbierać rachunki za mikropłatności. W portfelu one na pewno nie umknął.

Najlepszym wyborem dla kierowcy, będzie portfel skórzany z odpowiednią ilością rubryk na dokumenty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny itd. Powinien on być zrobiony z jak najtrwalszego materiału, czyli skóry naturalnej. Jest to najlepszy materiał do produkcji portfeli. Portfel skórzany męski, dobry jakościowo przetrwa długie lata. W zawodzie kierowcy jest to szczególnie ważne. Z pewnością kierowca ze względu na brak czasu, nie będzie miał najmniejszej ochoty za często chodzić po sklepach i poszukiwać nowego portfela odpowiedniego dla siebie. Lepiej zainwestować, kupić jeden a dobry. Poza swoją funkcjonalnością, taki portfel doda również elegancji. Portfel powinien być dobrze uszyty, najlepiej ze skóry naturalnej bydlęcej bądź cielęcej. Lepiej unikać skóry syntetycznej, która nie jest trwała i nie spełni swojej funkcji. Zniszczy się szybko, a nie za dobrze w męskiej kieszeni wygląda poobdzierany portfel, zwłaszcza jeśli jego właścicielem jest profesjonalista.

Rodzajów portfeli jest mnóstwo. Wzorów i kolorów portfeli męskich jest mniej niż kobiecych, ale i tutaj wybór jest ogromny. Czarne skórzane, brązowe, a ostatnio nawet granatowe i bordowe. Jednak to czerń cieszy się największą sławą i nigdy nie wyjdzie z mody. Dodaje elegancji i profesjonaliści.