etui na klucze

Skórzane etui na klucze

Jako dzieci, chodząc do szkoły, często zmuszeni byliśmy nosić ze sobą klucze. Najczęściej zawieszone na tasiemce, na szyi. Dziś młodzież wykorzystuje do tego celu tzw. smycze. Jednak pewnie każdy z nas ma jeszcze w pamięci skórzane, eleganckie etui, jakich używali nasi dziadkowie. Czy teraz można takie dostać?

Etui z duszą

Etui na klucze naszych dziadków było to zapinane prostokątne cacko, w którym po otwarciu widać było metalowy wieszaczek z kilkoma łańcuszkami zakończonymi haczykami. Na tych haczykach, zawieszone były poszczególne klucze: do domu, do bramy ogródków działkowych, do altany i do wielu jeszcze miejsc. Wszystkie jakby czekały na swoja kolej.

Dzisiaj można znaleźć wiele różnych takich pokrowców na klucze. Najtrwalsze i najciekawsze wykonane są ze skóry. Wiele znanych firm produkujących wyroby skórzane ma je w swojej ofercie. Również firmy samochodowe jako bonus do zakupionego w salonie samochodu dodają etui do kluczy samochodowych z logo firmy.

W ofercie rynkowej znaleźć można zarówno w sklepach firmowych, supermarketach, jak i na portalach aukcyjnych różnego rodzaju etui na klucze.

Najpopularniejsze są takie przypominające składany na dwa lub na trzy portfel, wewnątrz którego znajdują się zawieszki (haczyki lub kółka) przystosowane do przyczepienia kluczy. Ponadto kupić można również takie, które mają pasek skórzany zakończony metalowym kółkiem do zaczepiania kluczy, który chowa się w rodzaj kieszonki.

Skórzane etui na klucze

Skórzane etui na klucze (źródło: www.sklep.wittchen.com/leathergoods/category/14/etui.html)

Współczesne i nowoczesne

Dzisiejsze etui często mają różne zabawne kształty np. zwierzątek, serduszek, czy torebek zapinanych na zamek. Wewnątrz znajdują się metalowe kółka do kluczy, które można schować do torebki i zapiąć zamek.

W tym dziale  Czy pasek do torby ma znaczenie?

Aby uatrakcyjnić swój produkt producenci tych dodatków montują w nich różnego rodzaju sygnały dźwiękowe lub świetlne, które w przypadku zagubienia pomagają odnaleźć klucze. Wszystko to, by uczynić nasze życie prostszym.

Jeśli chodzi o ceny to wąchają się one w zależności od typu, wielkości etui oraz producenta od 10 do ponad 100 zł.

Kupując takie etui, należy zwrócić uwagę na rodzaj skóry, z której jest wykonane. Przede wszystkim powinna być ona odporna na zgniecenia i otarcia, gdyż klucze mogą spowodować uszkodzenie i pęknięcia zbyt miękkiej skóry. Ważne jest także, by wybrane przez nas etui było funkcjonalne i pomieściło wszystkie nasze klucze, a dodatkowym atutem jest możliwość ich uporządkowania.

Dziś jako dorośli możemy wybrać sobie etui na klucze podobne do tego, które mieli nasi dziadkowie. Może ono być wspaniałym ponadczasowym prezentem zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.