nowe mieszkania Kraków

W jakiej części Krakowa warto zamieszkać?

Kraków jest jednym z najładniejszych miast w Polsce. Znajdują się w nim najcenniejsze zabytki, które każdego roku ściągają do miasta ogromne rzesze turystów. W aglomeracji znajduje się również wiele miejsc rozrywki oraz centrów handlowych. Nic dziwnego, że bardzo dużym powodzeniem cieszą się mieszkania na sprzedaż Kraków.

Gdzie najlepiej zamieszkać w Krakowie?

Kraków jest bardzo zróżnicowany pod względem dostępnych mieszkań. Stare kamienice przeplatają się w nim z nowoczesnymi wielorodzinnymi budynkami. Z tego względu będzie odpowiednim miejscem na zamieszkanie dla bardzo różnych osób. Doskonale poczują się w nim miłośnicy tradycji i klasycznego piękna. Jednak miasto może stać się domem również dla młodych ludzi, którzy cenią sobie komfortowe rozwiązania i nowoczesny, szybki styl życia. Ze względu na dużą ilość terenów zielonych oraz bardzo rozwiniętą infrastrukturę przedszkoli i szkół Kraków staje się atrakcyjną propozycją dla rodzin z dziećmi.

Dzielnice z historią

Sercem Krakowa jest oczywiście Stare Miasto. Jak łatwo się domyślić mieszkania przeznaczone na sprzedaż w tej okolicy będą przepełnione klimatem historii. Często są to lokale wysokie, przestronne, w których można przywołać niepowtarzalną atmosferę. Tymi samymi cechami wyróżniają się kamienice usytuowane na Kazimierzu i Podgórzu. Mieszkając w takich miejscach trzeba liczyć się z obecnością tłumnie odwiedzających Kraków turystów. Oferty mieszkań będą również miały wyższą cenę niż lokale w dzielnicach oddalonych od historycznego centrum.

W tym dziale  Czas na piknik – jak wykorzystać naczynia jednorazowe?

Nowoczesne przedmieścia Krakowa

Dzielnice w dalszej odległości od zabytkowej części Krakowa charakteryzują się intensywnym rozwojem. Prądnik Biały, Swoszowice lub Bieżanów – Prokocim są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. To właśnie tam rozwija się budownictwo wielorodzinne. Mieszkania na sprzedaż są tutaj tańsze niż w zabytkowej części miasta. Powstaje wiele udogodnień, które stanowią o dużym zainteresowaniu nieruchomościami.

Jak mieszka się w Nowej Hucie?

Nowa Huta to kolejne miejsce w Krakowie, które jest znane w całej Polsce. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kojarzyła się raczej z betonowymi mieszkaniami robotniczymi przeznaczonymi dla pracowników Huty im. Lenina i smutnym otoczeniem. Na szczęście Nowa Huta przechodzi wizerunkową metamorfozę. W miarę oddalania się od starej części dzielnicy można zaobserwować zwiększoną ilość mniejszych budynków oraz powstawanie nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. W Nowej Hucie znajduje się wiele przedszkoli, szkół, sklepów i punktów usługowych. Dlatego mieszkania na sprzedaż znajdujące się w tej dzielnicy cieszą się rosnącym powodzeniem.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie blisko Wisły

Jedną z ciekawszych propozycji pod względem nieruchomości oferuje dzielnica Grzegórzki. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, dzięki czemu jest odpowiednia dla sympatyków niepowtarzalnej atmosfery starego Krakowa. Cenę mieszkań podnosi bliskość Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *