wakacje z dziecmi

Wakacje w Grecji – najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi

Grecja to kraj, który chętnie jest wybierany na wakacje przez rodziny z małymi dziećmi. Tutejsze plaże są niezwykle malownicze, a wody spokojne. Są to idealne warunki na pierwsze morskie kąpiele. Również ośrodki turystyczne coraz częściej dostosowują się do potrzeb małych podróżników, tak by zarówno im, jak i opiekunom wakacje minęły jak najlepiej. Które greckie hotele są najlepsze na wakacje z dziećmi? Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Jakie hotele dla rodzin z dziećmi wybrać w Grecji kontynentalnej?

Miejscowości położone w kontynentalnej części Grecji najczęściej wybierane są przez osoby, które chcą łączyć wypoczynek w kurorcie z możliwością zwiedzania największych atrakcji tego kraju. W kontynentalnej części państwa na dużą uwagę zasługują miejscowości położone w regionie Chalkidiki. Jednym z ciekawszych hoteli, w których dobrze będą czuły się rodziny z małymi dziećmi jest Aristoteles Holiday Resort&Spa. Jest to ośrodek położony w miejscowości Ouranopolis. Dużą zaletą tego ośrodka jest jego położenie. Wystarczy przejść ok. 50 metrów, by znaleźć się na publicznej plaży. W pokojach dla rodzin z dziećmi (do pięciu osób) znajdują się dodatkowe stoliki i krzesełka dla maluchów. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci są zjeżdżalnie na basenach, pokój zabaw, plac zabaw oraz miniklub.

W tym dziale  Gdzie jechać na wymarzonego sylwestra

Innym wartym uwagi hotelem przyjaznym rodzinom z dziećmi jest Aldemar Olympian Village położony w miejscowości Skafidia na Półwyspie Peloponeskim. Hotel jest położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży, gdzie można spokojnie cieszyć się z zabawy nad wodą. Na terenie hotelu znajdują się dwa baseny ze zjeżdżalniami dla dzieci. W czasie niepogody maluchy mogą korzystać z pokoju zabaw. Hotel oferuje również mini klub dla najmłodszych oraz specjalne dziecięce menu. Dodatkowo rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych opiekunów (odpłatnie).

Jakie hotele dla rodzin z dziećmi na greckich wyspach?

Greckie wyspy wybierają z reguły osoby, które chcą cały urlop spędzić na wypoczynku nad hotelowym basenem lub położonej w pobliżu ośrodka plaży. Jedną z najczęściej odwiedzanych przez rodziny z dziećmi wysp jest Zakynthos. To właśnie tutaj znajduje się jeden z hoteli, który przygotował ciekawą ofertę dla rodzin podróżujących z dziećmi. Mowa o ośrodku Caretta Beach, który położony jest w miejscowości Kalamaki. Hotel leży w odległości ok. 800 m od plaży. Z hotelu można dotrzeć tam pieszo lub specjalnym busem, który kursuje pomiędzy plażą, a hotelem.

Na dzieci czeka tutaj wiele atrakcji. Jedną z największych jest park wodny z basenami, zjeżdżalniami oraz sztuczną falą i leniwą rzeką. Oprócz tego na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw i mini klub. W czasie wakacji prowadzone są programy animacyjne z cyklu Klub Delfinka. W hotelowej restauracji czeka na maluchy specjalne dziecięce menu. Dla niemowląt można wypożyczyć specjalne krzesełka do karmienia. W pokojach hotelowych można skorzystać z dodatkowych łóżeczek dla niemowląt. Dodatkową atrakcją jest bliskie położenie Parku Narodowego, gdzie można podziwiać słynne żółwie Karetta.