Typy kobiecych sylwetek – przegląd

Każda kobieta jest inna i wyjątkowa. Ich sylwetki są rozróżniane i nazywane owocami jak gruszka i jabłko, określeniami zapożyczonymi z geometrii – prostokąt, koło, trójkąt. Nazewnictwo jest tak rozmaite, że łatwo się w nim pogubić. Rozpoznanie swojego typu sylwetki jest istotne, by móc dobrać do niej odpowiedni strój.

Sylwetki charakteryzujące się szerszym dołem

Sylwetka trójkąta, gruszki czy dzwonu odznacza się rozbudowanym dołem. Kobiety posiadające taki typ sylwetki mają szerokie biodra, masywne uda i pośladki. Z kolei górna część ciała pozostaje bez zarzutów. Sekret w doborze odpowiedniego stroju tkwi w tym, by zakrywać zbyt obfite części ciała oraz podkreślać te, którymi chcemy się pochwalić. Dlatego powinno się spojrzeć na siebie nie jak na owoc, kształt czy przedmiot, lecz trzeba dostrzegać w sobie piękno i je pokazywać. Kobiety, których sylwetka jest znacznie szersza w dolnej części ciała, powinny nosić obcisłe bluzki i dobierać do nich elegancką biżuterię, by zwrócić uwagę właśnie na górną część ciała. Bluzki z dekoltem w łódkę poszerzą ich ramiona, dzięki czemu proporcje zostaną optycznie zbliżone. Z powodzeniem mogą nosić także rozkloszowane sukienki i spodnie z mankietami.

Typy sylwetek z szerszą górą

Kolejną kategorią kobiecych sylwetek są te, które charakteryzują się obfitą górną częścią ciała, a dolna pozostaje w normalnych proporcjach. Należą do niej odwrócony trójkąt, czy kielich. Atutem tego typu sylwetek jest duży biust. Problemem są z kolei szerokie ramiona i niekiedy wypukły brzuch. By nie wprowadzać dysproporcji, należy wybierać bluzki bez rękawów, które sprawiłyby, że ramiona wydają się jeszcze szersze. Zatem topy na ramiączkach z dekoltem w serek będą idealnie trafionym strojem. Do tego można dobrać marynarki z jednym guzikiem, które utworzą zgrabną talię. Na dolną partię ciała można założyć spódnice typu bombka lub baskinkę.

W tym dziale  Gdzie jechać na wymarzonego sylwestra

Prosty typ sylwetki

Największym atutem tej sylwetki są długie, szczupłe nogi oraz ramiona proporcjonalne do bioder. Problem stanowi zwykle niewielki biust i brak widocznego wcięcia w talii. Aby optycznie uwypuklić piersi, można sięgnąć po bluzki z półokrągłym dekoltem. Zalecane jest noszenie spodni z wysokim stanem, a koszule warto wtedy w nie wkładać. Dodatkowo ładnie będą się prezentować sukienki z paskiem w talii.

Sylwetka pełna

Kolejnym typem sylwetki jest figura okrągła, pełna, jabłko. Bolączką kobiet, posiadających ten rodzaj ciała, jest brak kobiecych kształtów. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy unikać workowatych, luźnych ubrań. Powinny one być dopasowane, lecz nie obcisłe. Warto postawić na żywe kolory oraz zadbać o lekkie dodatki, np. apaszki. Dobrze będzie się również prezentować marynarka z wyraźnym wcięciem oraz bluzki odcięte pod biustem.

Sylwetka idealna – proporcjonalna

Typ sylwetki, który najlepiej podkreśla kobiece kształty to klepsydra, czyli figura proporcjonalna. Charakteryzuje się zachowaniem proporcji pomiędzy biodrami a ramionami. Atutem jest również wyraźna talia. Taki typ sylwetki pozwala na noszenie każdego rodzaju stroju. Należy jednak pamiętać, by niepotrzebnie się nie poszerzać, ani nie zabierać ciała tam, gdzie wygląda ono dobrze.