Zestaw do herbaty

Idealny prezent dla babci – cukiernica

Babcia… na dźwięk tego słowa od razu robi się cieplej na sercu. To ona broniła Cię przed gniewem rodziców oraz karmiła cukierkami za ich plecami. Wszystko to podyktowane było starą prawdą, że „dzieci kocha się bardzo mocno, ale wnuki jeszcze bardziej”. Aby docenić tę wyjątkową osobę, warto pamiętać o unikatowych prezentach z okazji ważnych dla niej świąt.

Dlaczego tak trudno zdecydować co kupić babci?

Wybór idealnego prezentu dla babci nie jest rzeczą łatwą. Z jednej strony pragniesz podarować coś, co sprawi jej radość. Z drugiej – nie możesz liczyć na choćby małą podpowiedź z jej strony. Na zadanie pytanie o to, co chciała by dostać, babcia zapewne odpowie oburzeniem, że zamierzasz niepotrzebnie wydawać na nią pieniądze. Babcie bowiem mają to do siebie, że dużo bardziej wolą obdarowywać niż być obdarowywanymi. Co nie zmienia faktu, że babci będzie niezwykle miło, gdy otrzyma od ciebie prezent-niespodziankę.

Dlaczego cukiernica to idealny prezent dla babci?

Cukiernica to bardzo ciekawy i niebanalny prezent dla babci. Jest to prezent bardzo praktyczny, ponieważ stanowi przedmiot z którego babcia będzie mogła korzystać na co dzień. Babcie zazwyczaj lubią spotykać się w gronie rodziny i przyjaciół na podwieczorki. Serwują wtedy własnoręcznie upieczone ciasto – najczęściej placek drożdżowy, szarlotkę albo sernik wraz aromatyczną herbatą bądź kawą. Obowiązkowo słodką! Elegancka cukiernica uświetni stół podczas każdego z takich wieczorów.

W tym dziale  Sekrety projektowania opakowań kosmetyków hotelowych

Dobra cukiernica jest prezentem bardzo trwałym. Ilekroć babcia spojrzy na taki podarek, przypomni sobie, że jest ktoś, komu na niej zależy. To bardzo ważne, ponieważ większość dnia spędzamy ucząc się lub pracując i mamy mało czasu na odwiedzanie naszych babć. W takiej sytuacji one czują się często zaniedbywane i osamotnione. Poza tym cukiernica ma pewnego rodzaju symboliczny wymiar. Kojarzy się z radosnymi i słodkimi chwilami. A tego chyba każdy z całego serca chciałby życzyć swojej babci.

Cukiernica porcelanowa

Jaką cukiernicę wybrać?

Cukiernica dla babci musi być nie tylko praktyczna, ale także ładnie wykonana. Babcie są bowiem prawdziwymi koneserkami pięknych przedmiotów do domu. Świetnie sprawdzi się porcelanowa cukiernica z uszkami, ozdobiona ciekawym ornamentem lub wzorem kwiatowym. Niektóre porcelanowe cukiernice są dodatkowo zdobione złoceniami. Babci na pewno przypadnie do gustu także posrebrzana metalowa cukiernica platerowana o ciekawym kształcie. Najlepiej z ozdobną łyżeczką do cukru w komplecie. Można wybrać również cukiernicę o metalowej, dekoracyjnej konstrukcji i wkładzie w postaci szklanej miseczki w środku. Niektóre metalowe cukiernice są wysadzane kryształami, co tworzy bardzo gustowny efekt dekoracyjny – idealnie dla babć kolekcjonujących porcelanę.

Jako prezent dla babci sprawdzi się także cukiernica z mosiądzu. Kolorem przypomina stare złoto. Z tego materiału wykonuje się cukiernice w tzw. „starym stylu”. Być może podobnej używało się w domu rodzinnym twojej babci. Jeśli Twoja babcia jest miłośniczką kryształów i namiętnie gromadzi je w każdej postaci, dobrym pomysłem będzie kryształowa cukiernica do kolekcji. Radość z prezentu gwarantowana!

W tym dziale  Czas na piknik – jak wykorzystać naczynia jednorazowe?